• 60 zonnepanelen op het dak van clubhuis MHC Hoevelaken

    MHC Hoevelaken

60 zonnepanelen voor Hockeyclub Hoevelaken

24-06-2019, 10:48 | Lezersnieuws | Communicatie

Gezien de recente hoeveelheid activiteiten op de club zullen de meeste leden ze al gezien hebben: de zonnepanelen liggen op het dak van het clubhuis. 60 stuks maar liefst!


Het is de bedoeling om als hockeyclub hiermee te voorzien in onze eigen stroombehoefte. Dankzij de LED verlichting op veld 1 hebben we ook veel minder stroom nodig. Door de lagere stroombehoefte kan één stroomaansluiting vervallen hetgeen ook weer in de kosten scheelt. Al met al een goede en duurzame ontwikkeling voor onze club! 

 

Resultaten tot nu toe
De resultaten van onze panelen kunnen we van afstand monitoren, waarbij we ook aan het onderzoeken zijn hoe we de opbrengst op een scherm in het clubhuis zichtbaar kunnen maken.


Dat we kunnen zien dat de zonnepanelen werken, blijkt wel uit de resultaten van de eerste 10 dagen. Namelijk een opbrengst van zo’n 875 kWh met pieken van 120kWh op de beste dagen! Staat volgens het systeem toch gelijk aan het planten van 1,15 bomen en een verminderde uitstoot van 343Kg CO2.

Een mooi begin voor een duurzaam MHC Hoevelaken!